Bišonek, povaha

Při pohledu na roztomilého hravého psíka, vždy vesele poskakujícího nás napadnou slova jako plyšák, hračka, méďa kulička. Je to bezpochyby jedno z nejroztomilejších stvoření a také velmi milý společník k dospělým i dětem. Bišonek, neboli bichon frisé má velmi přizpůsobivou a veselou povahu a spoustu dalších skvělých vlastností!

Bišonek jako společník

Bišonek povaha

Bišonek povaha

Bišonek je jedním z nejmilejších stvoření, které vyniká nekonfliktní povahou, ale i živostí a učenlivostí. Pokud je vychováván s péčí a láskou, odmění se vám přizpůsobivostí, veselou zvídavostí a věrností. Je také učenlivý a chytrý a povel dej pac zvládne již po třetím piškotu!

Je milým společníkem do bytu i rodinného domu, k dospělým i dětem. Pokud však chcete mazlícího pejska, je vhodnější spíše fenka, to je jako u lidí…. Muž prostě většinou není od přírody mazlící typ…

Bišonek sportovec

Bišonek sportovec

Bišonek sportovec

Skutečně nemůžeme říct nic negativního na adresu tohoto plemene. Snad jen, že není vhodné na polštář. Přesto, že vypadá jako palácový psík a polštářový povaleč, opak je pravdou. Snad jen na stáří se stává pohodlnějším a stáhne se více do sebe, ale mladí bišonkové jsou velmi energičtí, rádi běhají a mistrovství dosahují především v akceleraci a v honbě za míčem.
Nejsou to ale žádní lovci, takže od nich nečekejte, že nahradí vaši línou kočku.

Bišonek hlídač

Bišonek je komunikativní pejsek, který se bude snažit vyjádřit své názory a nálady jediným hlasovým projevem, kterým byl obdařen a tím je štěkot. Štěkotu využívá hojně především při hrozícím nebezpečí v podobě sousedovic psa či náhodných kolemjdoucích, zlověstném zvuku výtahu a tak podobně.

Bišonek, protože je to aktivní pejsek a ne angorská kočka, bude energicky bránit své domácí teritorium, a to i za cenu vytrvalého štěkání. Intenzita štěkání se liší pejsek od pejska, fenky by měly štěkat méně.

Pozitivní zprávou je, že se bišonek nechá dobře vycvičit. Samozřejmě podle dobrých pravidel výcviku psa. To znamená uvědomit si, že nechcete, aby se vás pes bál, ale naopak se choval tak, aby za to mohl dostat malou odměnu – ať už v podobě pamlsku, či pohlazení.

Bišonek a podivná stvoření

Bišonek a kočka

Bišonek a kočka

Bišonek je velmi snášenlivý pes i pokud se jedná o taková podivná stvoření, jako jsou kočky (milovníci koček prominou). Prostě a jednoduše je ignoruje… (i když ony si rády hrají s jeho chundelatým ocáskem). Stejně tak se nemusíte obávat, že by lovil vaše rybičky z akvária a křečky z klece.

Prodej bišonka zajišťují chovatelé a je třeba si pečlivě vybrat dobrý chov. Cena bišonka se pohybuje od 4 do 12 tisíc (záleží především na tom, jestli je „papírový“.

Bišonek je zkrátka skvělá volba, pokud toužíte po menším pejskovi, se kterým budete moci chodit na procházky. Stejně jako bišonek frisé také havanský bišonek a boloňský psík jsou milí a veselí pejsci do rodiny.

Add Comment