Bišonek cena

Bišonek je čím dál tím oblíbenější plemeno a proto se dá sehnat dnes již za rozumnou cenu. Cena bišonka se pohybuje běžně od 4000,- do 12000,-Kč a záleží především na chovu a jestli má pejsek či fenka průkaz původu (PP). Obecně také platí, že za fenku zaplatíte minimálně o dva tisíce více než za pejska. Jak si vybrat toho správného chovatele a s jakými dalšími náklady budete muset ještě počítat?

Bišonek prodej

Bišonek štěně cena

Bišonek štěně cena

Počáteční investice do koupě štěňátka je cca 9 – 10 000,-Kč za pejska a 12 000,- za fenku. Tyto ceny jsou za bišonka z dobrého chovu s papíry. Bez papírů pak stojí kolem 4000,-Kč. Ale pozor, abyste si nekoupili místo bišonka spíše zajíce v pytli! Pokud se opravdu rozhodnete ušetřit, dobře si prohlédněte štěňátka a hlavně jejich matku i při nezávazné návštěvě. Havanský bišonek vyjde cenově podobně.

Když přijdete k chovateli, který zajišťuje prodej bišonka, všimněte si, v jakém prostředí pejsci žijí. Pokud je v domě více dospělých psů, v jaké jsou kondici a jak vypadají (vypadají tak, jak chceme, aby vypadal náš budoucí bišonek až vyroste?)

Štěňata by měla být v době odběru (tedy od 7 týdnů) odčervena, očkována a očipována již od chovatele. Chovatel vám také musí dát očkovací průkaz. Průkaz původu ovšem dostanete většinou až dodatečně.

Váš výběr se bude určitě lišit na základě toho, zda chcete s bišonkem chodit na výstavy nebo nikoliv.

Čeho si všímat při nákupu štěňat

Zde je několik základních rad, čeho si všímat při výběru štěňat. Samozřejmě je na vás, zda vám některé drobné vady na kráse budou vadit či nikoliv:

 • Pigmentace – čím více pigmentu, tím černější čumáček a tím bišonkovatější bišonek. Kůže dobře pigmentovaného bišonka může mít až fialovou barvu či fialové skvrny. Když se narodí takové fialové štěňátko, může se chvilku zdát jako by bylo přidušené.
 • Hustota a barva srsti – čím bělejší, tím kvalitnější. Některá štěňátka bišonci mají srst spíše krémovou, což se u těch z dobrých chovů časem ztratí. U těch bez PP ovšem nemusí.
 • “Tečící oči” – nic není tak velkou vadou na kráse bišonka, jako když se mu od očí táhnou hnědé pruhy až na krk. Některé chovy si tuto vadu velmi hlídají a do rodové linie nepouštějí fenky či psy s touto vadou, která je dědičná a těžko se dá odstranit.
 • Proporce rodičů štěňat – mají tělíčko, nohy a hlavu ve správných proporcích? Někteří bišonci mají například delší tělo a kratší nohy, což mohou podědit i štěňata.

Další investice do pejska

Bišonek cena

Bišonek cena

Je potřeba si uvědomit, že při koupi jakéhokoliv zvířete budeme muset investovat po celý jeho život. K péči o bišonka patří především starost o srst a stříhání. Na druhou stranu bišonek není žádný bernardýn, takže naši peněženku určitě nezruinuje:

 • kvalitní krmivo (Dobrá rada: zpočátku používejte stejný typ a značku krmení jako chovatel.)
 • poplatky městu (podle místa bydliště, v Praze až 1500,-Kč za rok)
 • stříhání a šampony (stříhání ročně asi 1200,-Kč. Bělící šampon – kolem 700,-Kč ročně)
 • pravidelné očkování
 • případné veterinární prohlídky
 • spoustu hraček, míčů a balónků. Povaha bišonka je totiž velmi veselá a hravá, i když z fotky unaveného pejska to tak zrovna nevypadá…

2 Comments

 1. Šarlota
 2. Margita Tichá

Add Comment